Dövlət İmtahan Mərkəzi bu gün ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına qəbul imtahanı (2-ci cəhd) keçirib.
İmtahan Bakı, Sumqayıt, Abşeron, Naxçıvan, Gəncə, Mingəçevir və Lənkəranda, ümumilikdə 82 binada təşkil olunub.
İmtahan saat 10:00-da başlanıb və 3 saat 30 dəqiqə davam edib.
İlkin məlumatlara əsasən, imtahanda hər hansı pozuntu halı qeydə alınmayıb.
Mayın 12-dən etibarən DİM-də imtahan materiallarının emalına başlanılacaq. İmtahan nəticələri 2 mərhələdə elan olunacaq. Yaxın 3 gün ərzində qapalı və cavabları kodlaşdırılan açıq tipli tapşırıqların nəticələri elan olunacaq. Yekun imtahan balı isə xarici dil fənləri üzrə esse tapşırıqları yoxlanıldıqdan sonra – 6 həftə ərzində təqdim olunacaq.
İmtahanda istifadə edilmiş test tapşırıqlarının (qapalı və kodlaşdırıla bilən açıq tipli) düzgün cavabları ilə buradan tanış olmaq mümkündür.

Graduate level admission – Administered successfully
The State Examination Center held the entrance exam for master's degrees of higher education institutions (2nd attempt) today.
The exam was organized in Baku, Sumgayit, Absheron, Nakhchivan, Ganja, Mingachevir and Lankaran, in a total of 82 test centers.
The exam started at 10:00 and lasted 3 hours and 30 minutes.
According to preliminary information, no violations were recorded in the exam.
Starting from May 12, the State Examination Center will begin processing exam materials. The exam results will be announced in 2 stages. The results of closed and open-ended tasks with coded answers will be announced within the next 3 days. The final exam score will be presented within 6 weeks.
It should be noted that after the exam is over, participants were allowed to take their question booklets with them.
The correct answers to the test questions (closed and open-ended) used in the exam can be found here.