Ali təhsil müəssisələrinin sərgisində iştirak etmək üçün qeydiyyat davam edir
31 iyul – 2 avqust 2024-cü il tarixlərində Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə DİM-in elektron imtahanlar korpusunda ali təhsil müəssisələrinin sərgisi təşkil olunacaq. Sərgidə ölkəmizdə fəaliyyət göstərən dövlət və özəl ali təhsil müəssisələri təmsil olunacaqlar.
Sərginin keçirilməsində məqsəd ixtisas seçimindən öncə abituriyentləri ali təhsil müəssisələrinin imkanları ilə tanış etmək və onların ixtisas seçiminin müəyyən olunmasına dəstək göstərməkdir.
Ziyarətçilər sərgidə ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə ünsiyyət quraraq qəbul prosesi, tədris proqramı, maddi-texniki baza, təhsil haqqı və digər məsələlərlə bağlı onları maraqlandıran suallara cavab almaq imkanı əldə edəcəklər.
Sərgidə abituriyentlər və onların valideynləri iştirak edə bilərlər.
Sərgidə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçməlidirlər. Ziyarətçilərə sərgidə iştirak etmək üçün özlərinə uyğun tarixi və saatı seçmək imkanı da verilir.
https://portal.dim.gov.az/sergi/
Qeyd: Sərgi Dövlət İmtahan Mərkəzinin Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov, 108 ünvanında yerləşən elektron imtahanlar korpusunda keçiriləcək.

Registration for exhibition of higher education institutions - STILL OPEN
From July 31 to August 2, 2024, exhibition of higher education institutions will be organized in the electronic examination building of the State Examination Centre under the organization of the State Examination Center. State and private higher education institutions operating in our country will be represented at the exhibition.
The purpose of holding the exhibition is to acquaint applicants with the possibilities of higher education institutions before choosing a specialty and to support them in determining their specialty choice.
Visitors will have the opportunity to communicate with representatives of higher education institutions at the exhibition and get answers to their questions about the admission process, curriculum, material and technical base, tuition fees and other issues.
Applicants and their parents can participate in the exhibition.
Those who want to participate in the exhibition should register through the link below. Visitors are also given the opportunity to choose the date and time that suits them to participate in the exhibition.