Beynəlxalq yük daşımalarını həyata keçirən sürücülərin hazırlığının qiymətləndirilməsi imtahanı keçirilib
01.12.2024 17:07
Dövlət İmtahan Mərkəzi 1 dekabr 2024-cü il tarixində beynəlxalq yük daşımalarını həyata keçirən sürücülərin hazırlığının qiymətləndirilməsi üçün elektron imtahanlar korpusunda test imtahanı keçirib.
İmtahan 1 saat müddətində aparılıb və namizədlərə biliklərini nümayiş etdirmələri üçün zəruri şərait yaradılıb. Namizədlər imtahanı yekunlaşdırdıqda və ya imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqda nəticələrlə tanış olmaq imkanına malik olublar. Nəticələr həmçinin sabah gün ərzində DİM-in saytında yerləşdiriləcək.
İmtahanda iştirakçılara peşəkarlıq səriştəsinə dair 25 test tapşırığı təqdim edilib. Hər tapşırığın düzgün cavabı 1 balla qiymətləndirilir. Səhv cavablar düzgün cavabların nəticəsinə təsir göstərmir. 15 və daha çox bal toplamış sürücülər imtahanı müvəffəqiyyətlə vermiş sayılırlar və onlara müvafiq şəhadətnamələr təqdim ediləcəkdir.
İmtahanda iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçən 94 namizəddən 13-ü imtahan gəlməyib. İmtahan nəticələrinə əsasən, 45 nəfər tələb olunan şərtləri ödəyərək uğur qazanıb.
İmtahan nəticələri ilə bağlı Apellyasiya Komissiyası 2-3 dekabr tarixlərində saat 14:00-dan 17:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin elektron imtahanlar korpusunda fəaliyyət göstərəcək. Ünvan: Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov küçəsi, 50.

On December 1, 2024, the State Examination Center (SEC) held exam in the electronic examination building for assessing the preparation of drivers carrying out international cargo transportation.
The exam was conducted for 1 hour and the necessary conditions were created for candidates to demonstrate their knowledge. Candidates had the opportunity to familiarize themselves with the results when they completed the exam or when the time allotted for the exam expired. The results will also be posted on the SEC website tomorrow.
Out of 94 candidates who registered to participate in the exam, 13 did not appear for the exam. According to the exam results, 45 people have successfully passed the exam by meeting the required conditions.
The Appeal Commission regarding the exam results will operate on December 2-3 from 14:00 to 17:00 in the electronic exam building of the State Examination Center. Address: Baku city, Binagadi district, S.S.Akhundov street, 50.