Dövlət İmtahan Mərkəzinin aparat rəhbəri COP29 çərçivəsində keçirilən tədbirdə iştirak edib
18 noyabr 2024-cü il tarixində COP29 çərçivəsində İnsan inkişafı, Uşaq və gənclər, Sağlamlıq və Təhsil tematik Günü ilə əlaqədar mühüm tədbirlər keçirilib.
Tədbirlərdə Dövlət İmtahan Mərkəzinin aparat rəhbəri Vəfadar Misirov da iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində “Təhsilin yaşıllaşdırılması və iqlim dayanıqlığı” və “Beynəlxalq qiymətləndirmə çərçivəsində ətraf mühit savadlılığının ölçülməsi” mövzularında yüksək səviyyəli panel müzakirələr təşkil olunub.
Sözügedən tədbirlər Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin tərəfdaşlığı ilə təşkil olunub və qlobal miqyasda yaşıl təhsil və iqlim savadlılığının artırılması istiqamətində mühüm müzakirələr aparılıb.
İclaslar zamanı iştirakçılar, o cümlədən müxtəlif ölkələrdən gəlmiş nazirlər, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri və ekspertlər arasında yaşıl təhsilin tədris proqramlarına inteqrasiyası, müəllim hazırlığı və cəmiyyətin maarifləndirilməsi istiqamətində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

SEC Chief of Staff participated in the event held within the framework of COP29
On November 18, 2024, important events were held within the framework of COP29 in connection with the thematic Day of Human Development, Children and Youth, Health and Education.
The Chief of Staff of the State Examination Center (SEC), Vafadar Misirov, also participated in the events.
High-level panel discussions were organized within the framework of the event on the topics of “Greening Education and Climate Sustainability” and “Measuring Environmental Literacy within the Framework of International Assessment”.
The aforementioned events were organized in partnership with the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, and important discussions were held to increase green education and climate literacy on a global scale.
During the meetings, the participants, including ministers from different countries, representatives of international organizations and experts, discussed cooperation opportunities in the integration of green education into curricula, teacher training and public education.