Dövlət qulluğunda inzibati vəzifələrin B növünə aid BB vəzifə qrupu üzrə imtahandan müvəffəqiyyət əldə etmiş şəxslərin nəzərinə!
06.02.2026 10:00
Dövlət qulluğunda inzibati vəzifələrin B növünə aid BB qrupuna uyğun vəzifələr üzrə fevralın  5-də keçirilən test imtahanından müvəffəqiyyətlə keçən namizədlər sertifikat əldə etmək üçün 6 fevral saat 10:00-dan 19 fevral saat 18:00-dək https://eservices.dim.gov.az/dqq/Xidmet/CertReg linkinə daxil olaraq müraciət formasını doldurmalıdırlar. Namizədin təqdim etdiyi məlumatların düzgünlüyünün yoxlanılması məqsədi ilə aşağıdakı sənədlərin skan edilmiş surətləri formaya əlavə edilir:
• ali təhsil haqqında sənədin surəti;
• əmək kitabçasının surəti (olduğu halda);
• Ad, soyadında hər hansı dəyişiklik olunan şəxslər müvafiq halı təsdiq edən sənədin surətini (nikah şəhadətnaməsi, məhkəmənin qərarı və s.).
Müraciət formasına daxil edilmiş məlumatların və əlavə edilmiş sənədlərin düzgünlüyünün dövlət elektron informasiya vasitələri ilə yoxlanılması mümkün olmadığı halda, namizəd həmin sənədin (sənədlərin) müəyyən edilmiş qaydada təsdiq olunmuş surətlərini və ya eyniləşdirmə məqsədi ilə həmin sənədlərin əslini 5 (beş) iş günü müddətində DİM-ə (Ak. H.Əliyev küçəsi, 299) təqdim etməlidir.

Notice to Successful Candidates of the BB Group Civil Service Examination
Candidates who successfully passed the exam held on February 5 for positions corresponding to the BB group of administrative positions of type B in the civil service should fill out the application form by visiting the link https://eservices.dim.gov.az/dqq/Xidmet/CertReg from February 6 at 10:00 to February 19 at 18:00 to obtain a certificate.
In order to verify the accuracy of the information provided by the candidate, scanned copies of the following documents are attached to the form:
• A copy of a higher education certificate;
• A copy of the work book (if any);
• Persons whose name and surname have undergone any changes, a copy of a document confirming the relevant situation (marriage certificate, court decision, etc.).
If it is not possible to verify the accuracy of the information entered in the application form and the attached documents using state electronic information means, the candidate must submit copies of the document(s) certified in the prescribed manner or the originals of those documents for identification purposes to the State Examination Centre (299 Ac. H. Aliyev Street) within 5 (five) working days.