“Əmək qanunvericiliyi üzrə dəyişikliklər: nəzəri və praktiki məsələlər” mövzusunda təlim təşkil olunub
16.03.2026 14:39
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyul tarixli 3378 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın icrası ilə əlaqədar olaraq 16 mart 2026-cı il tarixində Dövlət İmtahan Mərkəzi və Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi  Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Əmək qanunvericiliyi üzrə dəyişikliklər: nəzəri və praktiki məsələlər” mövzusunda təlim təşkil olunub. Təlimdə mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarında insan resursları və maliyyə sahəsi üzrə rəhbər vəzifədə çalışan şəxslər iştirak ediblər.
Təlim zamanı iştirakçılara əmək qanunvericiliyi üzrə son dəyişikliklər, yeni müddəalar, qanunvericiliyin beynəlxalq sənədlərə uyğunlaşdırılması, məzuniyyət günlərinin və orta əmək haqqının hesablanması ilə bağlı yeniliklər və s. barədə ətraflı məlumat verilib.

Training on "Changes in labor legislation: theoretical and practical issues"
In connection with the implementation of the "Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026", approved by the Order No. 3378 of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 22, 2022, a training on the topic "Changes in Labor Legislation: Theoretical and Practical Issues" was jointly organized by the State Examination Center and the Ministry of Labor and Social Protection of the Population on March 16, 2026. The training was attended by persons holding leading positions in the human resources and finance sectors in central executive bodies.
During the training, the participants were provided with detailed information about the latest changes in labor legislation, new provisions, harmonization of legislation with international documents, innovations in calculating vacation days and average wages, etc.
At the end of the training, the participants' questions were answered and a mutual discussion was held.