“Komanda işinin düzgün təşkili” mövzusunda təlim təşkil olunub
30 sentyabr və 1 oktyabr 2025-ci il tarixində Dövlət İmtahan Mərkəzinin İstedadın psixometrik diaqnostikası və maarifləndirmə sektorunun müdiri Sevinc Məmmədova və həmin sektorun məsləhətçisi Humay Eminzadə tərəfindən Dövlət Turizm Agentliyinin əməkdaşları üçün “Komanda işinin düzgün təşkili” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlim zamanı iştirakçılara komanda işinin əsas prinsipləri, inkişaf mərhələləri və effektiv əməkdaşlığın vacibliyi, kiçik və çevik komandaların üstünlükləri, düzgün rol bölgüsünün əhəmiyyəti və güclü komanda ruhunun formalaşdırılması yolları izah olunub. İştirakçılar komandanın inkişaf mərhələləri, növləri və üzvlər arasında empatiya və şiddətsiz ünsiyyətin rolu barədə məlumat əldə ediblər.
Bununla yanaşı, təlim zamanı keçirilən praktiki qrup tapşırıqları vasitəsilə real situasiyalarda effektiv əməkdaşlıq bacarıqları inkişaf etdirilib.
Sonda  iştirakçıların sualları cavablandırılıb, davranış strategiyaları və həll yolları müzakirə olunub.

Training on “Proper Organization of Teamwork” was organized
On September 30 and October 1, 2025, Sevinj Mammadova, Head of the Psychometric Diagnostics and Enlightenment Sector of the State Examination Center, and Humay Eminzadeh, Consultant of the Sector, conducted a training on the topic of “Proper Organization of Teamwork” for employees of the State Tourism Agency.
During the training, the participants were explained the basic principles of teamwork, development stages and the importance of effective cooperation, the advantages of small and agile teams, the importance of proper role distribution and ways to form a strong team spirit. The participants received information about the development stages and types of teams, and the role of empathy and non-violent communication between members.
In addition, effective cooperation skills were developed in real situations through practical group tasks conducted during the training.
At the end, the participants' questions were answered, behavioral strategies and solutions were discussed.