Dövlət İmtahan Mərkəzi “Magistr” xüsusi buraxılışının 1‑ci nömrəsini nəşr edib. Jurnalda Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına qəbul qaydaları, xarici dillər, informatika və məntiqi təfəkkürün yoxlanması üzrə qəbul imtahanı proqramları, həmçinin ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına 2025-ci ilin qəbul imtahanında istifadə olunmuş test tapşırığı nümunələri və onların izahları Azərbaycan və rus dillərində dərc edilib.
Jurnalı DİM-in əsas inzibati binasından (Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Akademik Həsən Əliyev küçəsi, 299), “Abituriyent” satış məntəqəsindən (Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Davud Aslan küçəsi, 2A), həmçinin kitab mağazalarından almaq, www.abiturient.az saytında və Wolt tətbiqində sifariş etmək mümkündür.

Magistr journal issue 1 published
The State Examination Center has published the first issue of the special issue of "Magistr". The journal contains the rules for admission to master's degrees in higher education institutions of the Republic of Azerbaijan, entrance exam programs for testing foreign languages, computer science and logical thinking, as well as examples of test items used in the 2025 entrance exam for master's degrees in higher education institutions and their explanations in Azerbaijani and Russian.
The magazine can be purchased from the main administrative building of the State Examination Center (Baku city, Nasimi district, Academician Hasan Aliyev street, 299), from the “Abiturient” sales point (Baku city, Nizami district, Davud Aslan street, 2A), as well as from bookstores, and can be ordered on the www.abiturient.az  website and in the Wolt application.