Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyul tarixli 3378 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın 1-3-cü bəndlərində nəzərdə tutulmuş tədbirlər üzrə Dövlət İmtahan Mərkəzi əsas icraçı qurum olaraq müəyyən edilib. Bununla əlaqədar, Mərkəz tərəfindən 2025-ci ilin sonuna qədər Azərbaycan Respublikasının inzibati ərazi bölgüsünə əsasən, bütün regionlarda dövlət qulluqçuları üçün təlimlər keçiriləcək.
21 iyul 2025-ci il tarixindən başlayan təlimlər 25 iyul 2025-ci il tarixinədək Ağstafa, Gədəbəy, Qazax, Şəmkir və Tovuz rayonlarında təşkil olunacaq.
Bu gün Dövlət İmtahan Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən “Dövlət qulluğuna qəbul: nəzəri və praktiki məsələlər”, Dövlət qulluğunda vəzifələrin və ehtiyat kadrların idarə edilməsi” və “Dövlət müəssisələrində səmərəli ünsiyyət və komanda işi:qarşılıqlı əlaqənin təkmilləşdirilməsi üçün psixoloji vasitələr” mövzularında dövlət qulluqçuları üçün təlimlər keçirilib.

The State Examination Center has been determined as the main implementing body for the measures provided for in paragraphs 1-3 of the “Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026”, approved by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 3378 dated July 22, 2022. In this regard, the Center is conducting trainings for civil servants in all regions according to the administrative territorial division of the Republic of Azerbaijan until the end of 2025.
The next trainings, starting from July 21, 2025, will be organized in Aghstafa, Gadabay, Qazakh, Shamkir and Tovuz regions until July 25.
Today, associates of the State Examination Center conducted trainings for civil servants on the topics "Admission to the Civil Service: Theoretical and Practical Issues", "Management of Positions and Reserve Personnel in the Civil Service" and "Effective Communication and Teamwork in State Institutions: Psychological Tools for Improving Interaction".