Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyul tarixli 3378 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın 1-3-cü bəndlərində nəzərdə tutulmuş tədbirlər üzrə Dövlət İmtahan Mərkəzi əsas icraçı qurum olaraq müəyyən edilib. Bununla əlaqədar, Mərkəz tərəfindən 2026-cı ilin sonuna qədər Azərbaycan Respublikasının inzibati ərazi bölgüsünə əsasən, bütün regionlarda dövlət qulluqçuları üçün təlimlər keçiriləcək.
14 aprel 2026-cı il tarixindən başlayan təlimlər 17 aprel 2026-cı il tarixinədək Zaqatala, Balakən, Qax rayonlarında və Şəki şəhərində təşkil olunacaq.
Bu gün Dövlət İmtahan Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən “Ünsiyyət bacarıqlarının inkişafı”,”Dövlət qulluğunda vakant inzibati vəzifələrin idarə edilməsi”, “Cəmiyyətə xidmət psixologiyası: dövlət qulluqçusunun daxili motivasiyası” mövzularında dövlət qulluqçuları üçün təlimlər keçirilib.

The State Examination Center has been determined as the main implementing body for the measures provided for in paragraphs 1-3 of the “Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026”, approved by the Order No. 3378 of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 22, 2022. In this regard, the Center will conduct trainings for civil servants in all regions according to the administrative territorial division of the Republic of Azerbaijan until the end of 2026.
The trainings, which will start on April 14, 2026, will be organized in Zagatala, Balakan, Gakh districts and Sheki city until April 17, 2026.
Today, associates of the State Examination Center conducted trainings for civil servants on the topics of “Development of communication skills”, “Management of vacant administrative positions in the civil service”, “Psychology of public service: internal motivation of a civil servant”.