Dövlət İmtahan Mərkəzi Ədliyyə Nazirliyi ilə birgə 2025-ci il noyabrın 14-də notariat fəaliyyəti ilə məşğul olmaq məqsədilə şəhadətnamə almaq istəyən namizədlər üçün test imtahanı keçirib.
İmtahan DİM-in binasında xüsusi ayrılmış zallarda kompüter vasitəsilə elektron formada aparılıb.
Namizədlər imtahanı yekunlaşdırdıqda və ya imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqda nəticələrlə tanış olmaq imkanına malik olublar. Nəticələr həmçinin DİM-in saytında yerləşdirilib.
İmtahanda iştirak etmək üçün 284 namizəd qeydiyyatdan keçib. 4 namizəd imtahana gəlməyib. 119 namizəd müsabiqə şərtini ödəyərək ikinci mərhələyə – müsahibəyə buraxılıb.
İmtahan nəticələri ilə bağlı Apellyasiya Komissiyası 17, 18 və 19 noyabr tarixlərində saat 14:00-dan 17:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin əsas inzibati binasında fəaliyyət göstərəcək. Ünvan: Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Akademik Həsən Əliyev küçəsi, 299.

On November 14, 2025, the State Examination Center together with the Ministry of Justice held assessment test for the candidates wishing to obtain a certificate to engage in notarial activities.
The test was held in the Electronic Examination Building of the State Examination Center (Address: Baku city, Binagadi district, S.S. Akhundov, 50).
Upon completion of the examination by the candidate or at the end of the time allotted for the examination, the candidates were provided with certificate on the results of the examination. The results were also posted on the SEC website.
284 candidates registered to take the exam. 4 candidates did not appear for the exam. 119 candidates met the competition requirements and were admitted to the second stage - the interview.