“Gənc psixometrik” təcrübə proqramına qeydiyyat davam edir
Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən təhsilin qiymətləndirilməsi sahəsində gənc mütəxəssislər bazasının formalaşdırılması məqsədilə elan edilən “Gənc psixometrik” təcrübə proqramına qeydiyyat davam edir.
Proqramda iştirak etmək üçün son müraciət tarixi 10 fevral 2025-ci ildir.
Üç ay davam edəcək proqram müddətində qiymətləndirmə və statistika sahəsi üzrə təlimlərin keçirilməsi, real datalar əsasında praktik tapşırıqların yerinə yetirilməsi və layihələrin icrası nəzərdə tutulub.
Verilən keçid vasitəsilə proqrama müraciət etmək mümkündür.
Proqramla bağlı daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün Dövlət İmtahan Mərkəzinin “Youtube” kanalında yayımlanan “İmtahan” verilişini də izləməyi tövsiyə edirik.

Registration for the "Young Psychometrician" internship program, announced by the State Examination Center to form a base of young professionals in the field of educational assessment is still open.
The deadline for applications to participate in the program is February 10, 2025.
The three-month program will include training in the field of evaluation and statistics, practical assignments based on real data, and project implementation.
It is possible to apply for the program through the provided link.
For more detailed information about the program, we recommend watching the "Exam" program broadcast on the "Youtube" channel of the State Examination Center.