İmtahan 18 iyul 2026-cı il tarixində DİM-in Binəqədi rayonu, Süleyman Sani Axundov küçəsi, 50 ünvanında yerləşən binasında təşkil olunub.
Qeyd edək ki, “A2 Key/A2 Key for Schools” kvalifikasiyasını əldə edən namizəd sadə vəziyyətlərdə ünsiyyət qurmaq üçün ingilis dilindən istifadə edə bilir, əsas ifadələri başa düşür və tətbiq edir. İmtahanda 8 nəfər iştirak edib. Bu imtahan 4 bölmədən ibarətdir:
Oxu (Reading) və Yazı (Writing) – ümumilikdə 1 saat davam edir.
Dinləmə (Listening) - 30 dəqiqə;
Danışıq (Speaking) – 12 dəqiqə.
“B1 Preliminary/B1 Preliminary for Schools” imtahanı isə ingilis dilinin əsaslarını mənimsəmiş və gündəlik istifadə üçün praktik dil bacarıqlarına sahib olan məktəblilər üçün tərtib edilən orta səviyyəli beynəlxalq dil kvalifikasiyasıdır. İmtahanda 22 nəfər iştirak edib.Bu imtahan da 4 bölmədən ibarətdir:

The exam was organized on July 18, 2026 in the electronic examination building of the State Examination Center.
It should be noted that a candidate who has obtained the “A2 Key/A2 Key for Schools” qualification can use English to communicate in simple situations, understand and apply basic expressions. 8 people took the exam. This exam consists of 4 sections:
The “B1 Preliminary/B1 Preliminary for Schools” exam is an intermediate-level international language qualification designed for schoolchildren who have mastered the basics of the English language and have practical language skills for everyday use. 22 people took the exam. This exam also consists of 4 sections: