Dövlət İmtahan Mərkəzi “Pearson VUE” təşkilatının kompüter əsaslı rəsmi test mərkəzi kimi vətəndaş müraciətlərini nəzərə alaraq “Pearson VUE” təşkilatının razılığı əsasında 15 və 18 may tarixlərini imtahan təqviminə əlavə edib.
Qeyd edək ki, qeydiyyat prosesi “Pearson VUE” təşkilatı tərəfindən həyata keçirilir. İmtahanda iştirak etmək üçün Pearson VUE rəsmi saytı üzərindən hesab yaratmaq lazımdır. Daha sonra imtahan veriləcək proqram seçilərək şəxsi kabinetə daxil olmaqla qeydiyyat tamamlanır.
Qeydiyyat zamanı imtahan mərkəzi kimi “Azerbaijan Republic State Examination Center” seçilməlidir. Test mərkəzi seçildikdən sonra DİM-də mövcud olan imtahan tarixləri və digər məlumatlarla tanış olmaq mümkündür.
Əlavə olaraq bildiririk ki, Project Management Institute PMP imtahanının formatı 9 iyul 2026-cı il tarixindən etibarən dəyişəcək.
Peasron VUE imtahanlar haqqında ətraflı məlumat əldə etmək üçün DİM-in saytında keçid edə bilərsiniz https://dim.gov.az/az/fealiyyet/qebul-ve-imtahanlar/pearson-vue

Additional exam dates set for PMP exams held at the SEC
Considering citizens’ requests and with the approval of Pearson VUE, the dates of 15 and 18 May have been added to the examination calendar, as the State Examination Center operates as an official computer-based testing center of Pearson VUE.
It should be noted that the registration process is carried out by Pearson VUE. Candidates wishing to take the exam must first create an account on the official Pearson VUE website. After selecting the relevant examination program, registration can be completed through the personal account.
During registration, candidates should select “Azerbaijan Republic State Examination Center” as the examination center. Once the test center is selected, available exam dates and other relevant information can be viewed.
Additionally, candidates are informed that the format of the PMP exam by the Project Management Institute will change starting from 9 July 2026.
Detailed information about Pearson VUE examinations is available on the official website of the State Examination Center: https://dim.gov.az/az/fealiyyet/qebul-ve-imtahanlar/pearson-vue