6 iyul 2026-cı il tarixində Pearson Vue-nun PMP imtahanı Dövlət İmtahan Mərkəzinin elektron imtahanlar korpusunda (Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov, 50. TÜRKPA-nın yanı) təşkil olunub. İmtahanda 5 nəfər iştirak edib
Məlum olduğu kimi, DİM-in Pearson VUE təşkilatının rəsmi kompüter əsaslı test mərkəzi olaraq, beynəlxalq sertifikat təqdim edən PTE Academic (akademik ingilis dili testi), həmçinin müxtəlif ixtisas sahələrinə aid (İT, maliyyə, mühasibat, menecment, audit, layihələrin idarə edilməsi və s.) 140-dan çox imtahanı keçirmək hüququ var.
İmtahanlar həftənin 2-ci günü keçirilir. Qeyd edək ki, imtahana qeydiyyat prosesi Pearson VUE tərəfindən keçirilir.
İmtahanlara qeydiyyat və digər məsələlər ilə bağlı daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün suallarınızı international@dim.gov.az elektron poçt ünvanına yaza bilərsiniz.

On July 6, 2026, the Pearson VUE PMP (Project Management Professional) exam was administered at the Electronic Exams Building of the State Examination Center (Address: 50 S.S. Akhundov Street, Binagadi district, Baku; next to TURKPA). A total of 5 candidates participated in the exam.
As an official computer-based testing center for Pearson VUE, the State Examination Center (SEC) is authorized to administer the PTE Academic (Pearson Test of English Academic) exam, as well as more than 140 professional certification exams across various fields, including IT, finance, accounting, management, auditing, and project management.
Exams are held every Tuesday. Please note that the registration process for the exams is managed directly by Pearson VUE.
For more detailed information regarding exam registration and other inquiries, you may send your questions to the following email address: international@dim.gov.az.