Dövlət İmtahan Mərkəzinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Bəhrəm Xəlilov 22 avqust 2025-ci il tarixində Almatı şəhərində Qazaxıstanın Dövlət Qulluğu üzrə Agentliyi və İnsan Resursları Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən 'İnsan Resursları' beynəlxalq forumunda iştirak edib.
B.Xəlilov forum çərçivəsində keçirilən “GovTalks" mövzusunda interaktiv paneldə çıxış edərək Azərbaycan Respublikasının dövlət qulluğu sahəsində həyata keçirilən institusional islahatlar, insan resurslarının təkmilləşdirilməsi üçün tədbiq olunan yeniliklər və dövlət qulluğunda səriştə modelinin tətbiqi barədə məlumat verib. Müzakirələr çərçivəsində qarşlıqlı fikir mübadiləsi aparılıb və sədr müavini tədbir iştirakçılarının çoxsaylı suallarını cavablandırıb.
Forumda Qazaxıstanın Dövlət Qulluğu üzrə Agentliyinin sədri Darkhan Zhazykbay, Dövlət Qulluğu üzrə Astana Regional Xabının İdarəetmə Komitəsinin sədri Alikhan Baimenov, ölkənin aparıcı kadr mütəxəssisləri və müəssisə rəhbərləri, bununla yanaşı Qırğızıstan, Özbəkistan və Gürcüstan dövlət qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Forumun əsas məqsədi region ölkələri arasında dövlət qulluğu sahəsində qabaqcıl təcrübələrin mübadiləsi və dövlət idarəçiliyi sahəsində beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi olub.

SEC Deputy Chairman B. Khalilov participated in the international forum
Bahram Khalilov, Deputy Chairman of the Board of the State Examination Center, participated in the international forum 'Human Resources' held in Almaty on August 22, 2025, jointly organized by the State Service Agency of Kazakhstan and the Human Resources Association.
Speaking at the interactive panel on the topic "GovTalks" held within the framework of the forum, B. Khalilov provided information on the institutional reforms implemented in the civil service of the Republic of Azerbaijan, innovations implemented to improve human resources, and the application of the competency model in the civil service. An exchange of views was held within the framework of the discussions, and the Deputy Chairman answered numerous questions from the participants.
The forum was attended by Darkhan Zhazykbay, Chairman of the State Service Agency of Kazakhstan, Alikhan Baimenov, Chairman of the Management Committee of the Astana Regional Hub for Civil Service, leading HR specialists and heads of enterprises of the country, as well as representatives of state institutions of Kyrgyzstan, Uzbekistan and Georgia.
The main goal of the forum was to exchange best practices in the field of civil service among the countries of the region and strengthen international cooperation in the field of public administration.