2024-cü il dekabrın 1-də Dövlət İmtahan Mərkəzi Ədliyyə Nazirliyi ilə birlikdə ədliyyə orqanlarında işləmək istəyən namizədlər üçün test imtаhаnı keçirib.
İmtahanda iştirak üçün namizədliyi qeydə alınmış 185 nəfərdən 2 nəfər imtahana gəlməyib. 55 və dаhа çох bаl tоplаmış 116 namizəd müsabiqənin ikinci mərhələsinə – müsahibəyə buraxılıb.
İmtahan nəticələri ilə bağlı Apellyasiya Komissiyası 3 – 4 dekabr tarixlərində saat 14:00-dan 17:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin əsas inzibati binasında fəaliyyət göstərəcək (Ünvan: Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Akademik Həsən Əliyev küçəsi, 299).

On December 1, 2024, the State Examination Center (SEC), together with the Ministry of Justice administered pre-employment test for the positions at justice authorities of Azerbaijan Republic.
116 of 185 registered candidates became eligible to compete in the second round (interview) by scoring 55 and more points.
The Appeal Commission regarding the exam results will operate on December 3-4 from 14:00 to 17:00 in the electronic exam building of the State Examination Center. Address: Baku city, Nasimi district, Hasan Aliyev street, 299.