Dövlət İmtahan Mərkəzi sentyabr ayından etibarən şagirdlər, abituriyentlər, müəllimlər və ümumiyyətlə, qəbul kampaniyasının gedişi ilə maraqlananlar üçün yeni layihəyə start verib. Belə ki, Mərkəzin rəhbərliyinin iştirakı ilə ayda bir dəfə olmaqla aktual mövzular üzrə ictimaiyyət üçün açıq müzakirələr təşkil edilir. Bu görüşlərdə iştirakçıların sualları cavablandırılır, onların təklif və rəyləri dinlənilir.
Növbəti görüş 10 fevral saat 14:00-da DİM-in elektron imtahanlar korpusunda olacaq və “İmtahan proqramları, buraxılış və qəbul imtahanlarında tapşırıq nümunələri və qiymətləndirmə meyarları” mövzusuna həsr olunacaq.
Görüşdə şagirdlər, abituriyentlər və onların valideynləri, həmçinin təhsil və pedaqoji ictimaiyyət nümayəndələri iştirak edərək mövzu ilə bağlı suallarını Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəhbər şəxsləri və mütəxəssislərinə verə bilərlər.
Görüşdən sonra şagirdlər və abituriyentlər dərslik materialları əsasında bilik səviyyəsinin yoxlanılması üzrə testlərdən ödənişsiz formada yararlanmaq imkanına malik olacaqlar. Bunun üçün iştirakçılar qeydiyyat linkində müvafiq istəklərini əvvəlcədən seçməlidirlər.
Görüşdə iştirak etmək istəyənlər fevralın 8-dək aşağıdakı keçiddə verilmiş anket formasını doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər. Yerlər məhdud olduğu üçün qeydiyyatdan keçən ilk 140 nəfərin (70 məktəbli, 50 valideyn və 20 pedaqoji ictimaiyyət nümayəndəsi) tədbirdə iştirakı mümkün olacaq. Məktəbli uşaqları ilə görüşdə iştirak edən valideynlər qeydiyyatı həm özləri, həm də övladları üçün ayrıca etməlidirlər.
Qeydiyyat linki: https://portal.dim.gov.az/gorush2026/
Təhsil və pedaqoji ictimaiyyət nümayəndələri növbəti aylarda keçiriləcək görüşlərdə müzakirə edilmək üçün mövzularla bağlı təkliflərini press@dim.gov.az poçtuna da göndərə bilərlər.
Qeyd: Görüş Dövlət İmtahan Mərkəzinin Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov, 50 ünvanında yerləşən elektron imtahanlar korpusunda keçiriləcək.

State Examination Center Continues Open Meetings with the Public
Starting September, the State Examination Center has launched a new project for students, applicants, teachers and those interested in the progress of the admission campaign in general. Thus, once a month, open discussions are organized for the public on topical issues with the participation of the Center's management. At these meetings, the participants' questions are answered, and their suggestions and opinions are listened to.
The next meeting will be held on February 10 at 14:00 in the electronic examination building of the State Examination Center and will be dedicated to the topic "Exam programs, sample tasks and evaluation criteria in final and entrance exams".
Students, applicants and their parents, as well as representatives of the educational and pedagogical community, can attend the meeting and ask their questions on the topic to the leaders and specialists of the State Examination Center.
After the meeting, students and applicants will have the opportunity to take advantage of free tests to check the level of knowledge based on textbook materials. For this, participants must select the appropriate request in advance in the registration link.
Those who wish to participate in the meeting must register by February 8 by filling out the questionnaire provided in the link below. Due to limited space, the first 140 people (70 schoolchildren, 50 parents and 20 representatives of the pedagogical community) who register will be able to participate in the event. Parents attending the meeting with their schoolchildren must register separately for themselves and their children.
Registration link: https://portal.dim.gov.az/gorush2026/
Representatives of the educational and pedagogical community can also send their proposals on topics to be discussed at the meetings to be held in the coming months to press@dim.gov.az.
Note: The meeting will be held at the electronic exams building of the State Examination Center, located at 50, S.S.Akhundov, Binagadi district, Baku city.