Dövlət orqanlarında vakant inzibati vəzifələrin tutulması məqsədilə daxili müsahibə elan edilir
24 iyul 2026-cı il tarixində 6 dövlət orqanında inzibati vəzifələrin 2-4-cü təsnifatlarına uyğun olan 7 vəzifənin tutulması məqsədilə daxili müsahibə elanı verilib.
Daxili müsahibə elan edilən vəzifələrin 1-i inzibati vəzifələrin ikinci təsnifatına, 5-i inzibati vəzifələrin üçüncü təsnifatına, 1-i inzibati vəzifələrin dördüncü təsnifatına aiddir. Daxili müsahibəyə çıxarılan vəzifələr arasında ən yüksək vəzifə  inzibati vəzifələrin 2-ci təsnifatına uyğun olan Azərbaycan Respublikası Şəki Apellyasiya Məhkəməsinin Aparat rəhbəri vəzifəsidir.
Qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq, daxili müsahibə üzrə sənəd qəbulu elektron qaydada həyata keçirilir. Daxili müsahibə üzrə sənəd qəbulunun elektron qaydada həyata keçirilməsi vətəndaşların rahatlığının təmin edilməsi, vaxt itkisinin və maliyyə xərclərinin qarşısının alınması, habelə Azərbaycan Respublikasının Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən göstərilən dövlət xidmətlərinin daha əlçatan olmasına imkan verir.
Daxili müsahibədə vəzifənin tutulması şərtlərinə uyğun olan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları iştirak hüququna malikdir.
Daxili müsahibədə iştirak etmək istəyən namizədlər 24 iyul 2026-cı il tarixindən 7 avqust 2026-cı il saat 18:00-dək Mərkəzin internet portalında “Dövlət qulluğu üzrə müraciət Forması”nı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər.

Internal Interviews Announced for Vacant Administrative Positions in State Bodies
On July 24, 2026, an internal interview announcement was issued for filling 7 positions corresponding to the 2nd–4th classifications of administrative positions across 6 state bodies.
Among the positions announced for the internal interview, 1 belongs to the second classification of administrative positions, 5 to the third classification, and 1 to the fourth classification. The highest-level position offered in the internal interview is the Chief of Staff of the Sheki Court of Appeal of the Republic of Azerbaijan, which corresponds to the 2nd classification of administrative positions.
In accordance with legislative requirements, document submission for the internal interview is conducted electronically. Processing document submissions online ensures public convenience, prevents time loss and financial costs, and enhances the accessibility of public services provided by the State Examination Center of the Republic of Azerbaijan.
Citizens of the Republic of Azerbaijan who meet the requirements of the given position have the right to participate in the internal interview.
Candidates wishing to participate in the internal interview must register by filling out the "Application Form for Civil Service" on the Center's web portal from July 24, 2026, until August 7, 2026, at 18:00.