Magistratura səviyyəsi üzrə sınaq imtahanı keçirilib
İmtahan Bakı şəhərində DİM-in elektron imtahanlar korpusunda və Mərkəzin Naxçıvan, Gəncə, Şəki, Şəmkir, Göyçay, Şirvan, Bərdə, Lənkəran, Xaçmaz şəhərlərində  yerləşən regional bölmələrinin inzibati binalarında təşkil olunub. İmtahanda iştirak etmək üçün müraciət internet vasitəsilə aparılıb və 794 nəfər qeydiyyatdan keçib.
İmtahanda ümumilikdə 723 nəfər iştirak edib.
İmtahan bütün binalarda eyni vaxtda - saat 11:00-da başlanıb və 3 saat 30 dəqiqə davam edib. İştirakçılar imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqdan sonra kompüterdə həm nəticələri, həm də hər bir tapşırığın izahlı həlli ilə tanış ola biliblər. Yanvarın 21-də – gün ərzində qapalı və cavabları kodlaşdırılan açıq tipli tapşırıqlar üzrə iştirakçıların nəticələri DİM-in saytına da yerləşdiriləcək.
Xatırladaq ki, imtahan başa çatandan sonra iştirakçılar üçün məlumat sessiyası təşkil olunub. Burada müraciət edən şəxslərə magistraturaya qəbul imtahanları, qəbul qaydaları, ixtisas seçimi və digər məsələlər barəsində məlumat verilib və DİM-in məsul işçiləri tərəfindən bakalavrların verdikləri suallar cavablandırılıb. Həmçinin fənlər üzrə ekspertlər iştirakçıları maraqlandıran bəzi test tapşırıqlarının izahını təqdim ediblər və lazımi məsləhətlər veriblər.

On January 19, 2025, the State Examination Centre held a practice test for bachelors preparing for the entrance exam for the master's degrees of higher educational institutions.
The examinations were administered at 4 test centers in Baku, Nakhchivan, Ganja, Shaki, Shamkir, Goychay, Shirvan, Barda, Lankaran, Khachmaz cities and regions. 794 candidates were registered and 723 of them attended the test.
The exam started at the same time in all buildings - at 11:00 and lasted 3 hours and 30 minutes. After the end of the time allotted for the exam, the participants were able to familiarize themselves with both the results and the explanatory solution to each task on the computer. On January 21, the scores of the participants on closed and open-ended tasks with coded answers will also be posted on the SEC website.
It should be noted that after the exam, an information session was organized for the participants. Applicants were informed about the master's degree entrance exams, admission rules, specialty selection and other issues, and the questions asked by the bachelors were answered by the associates of the State Examination Centre.