Magistraturaya qəbul üzrə sınaq imtahanının yekun nəticələri elan olunub
Dövlət İmtahan Mərkəzi 19 yanvar 2025-ci il tarixində keçirilmiş magistratura səviyyəsinə qəbul imtahanı modelinə uyğun sınaq imtahanının yekun nəticələrini elan edib.
Xatırladaq ki, sınaq imtahanı elektron formada keçirilib və iştirakçılar qapalı və kodlaşdırıla bilən açıq tipli tapşırıqlar (95 tapşırıq) üzrə nəticələri ilə imtahan günü tanış olmaq imkanına malik olublar. Hazırda isə xarici dil fənləri üzrə esse tapşırıqlarının nəticələri daxil olmaqla yekun imtahan balı təqdim olunub. İştirakçılar qapalı və kodlaşdırıla bilən tapşırıqlar üzrə 95, esse üzrə isə 5 bal toplaya bilərlər.

Results of the mock exam for admission to the master's degree – Available!
The State Examination Center has announced the final results of the mock exam in accordance with the master's degree entrance exam model held on January 19, 2025.
It should be noted that the mock exam was held electronically and participants had the opportunity to familiarize themselves with the results of closed and codable open-ended tasks (95 tasks) on the exam day. Currently, the final exam score, including the results of essay tasks in foreign language subjects, has been announced. Participants can score 95 points for closed and codable tasks and 5 points for essays.