Xarici dil fənni üzrə fəlsəfə doktoru imtahanının danışıq bloku mərhələsi keçirilib
19 fevral 2026-cı il tarixində Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən doktoranturada təhsil alan və ya təhsilini bitirmiş iddiaçıların xarici dil fənni üzrə fəlsəfə doktoru imtahanının danışıq bloku mərhələsi keçirilib.
Danışıq bloku üzrə imtahanda iştirak etməli olan 256 nəfərdən 196-sı imtahana gəlib.
Qeyd edək ki, bu imtahan 3 hissədən ibarətdir. Tapşırıqlar üzrə düşünmək və suallara cavab vermək üçün ümumilikdə 15 dəqiqə vaxt ayrılır. İştirakçılar birinci mərhələdə 3 bal, ikinci mərhələdə 5 bal, üçüncü mərhələdə isə 2 bal olmaqla, ümumilikdə 10 bal toplaya bilərlər.
Xarici dil fənni üzrə ümumi imtahan nəticələrinin 5 həftədən sonra elan olunması nəzərdə tutulur.
Xatırladaq ki, danışıq bloku üzrə imtahanda minimum 2 bal toplamayan şəxslər fevralın 15-də keçirilən ilk 4 blok üzrə imtahanda lazımi nəticə göstərsələr belə, müvafiq şəhadətnamə ilə təmin olunmurlar.

On February 19, 2026, the State Examination Center held the speaking block stage of the PhD exam in foreign language for candidates who are studying or have completed their studies in doctoral studies.
Out of 256 people who were supposed to take the speaking block exam, 196 participated in the exam.
It should be noted that this exam consists of 3 parts. A total of 15 minutes are allocated for thinking about the tasks and answering the questions. Participants can score 3 points in the first stage, 5 points in the second stage, and 2 points in the third stage, for a total of 10 points.
The results of the general exam in foreign language are expected to be announced after 5 weeks.
It should be noted that those who do not score at least 2 points in the speaking block exam will not be provided with the appropriate certificate, even if they show the necessary results in the first 4 blocks of the exam held on February 15.