Dövlət İmtahan Mərkəzi avqustun 2-də Bakı və Naxçıvan şəhərlərində dövlət qulluğu vəzifələrinin B növünə aid vəzifə qrupları üzrə test imtahanı keçirir.
İmtahan saat 10:00 və 16:00 olmaqla iki növbədə kompüterlər vasitəsilə 3 saat müddətində aparılır. Namizədlər imtahanı yekunlaşdırdıqda və ya imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqda nəticələrlə tanış olmaq imkanına malik olurlar. Nəticələr həmçinin DİM-in saytına da yerləşdiriləcək.
Qeyd edək ki, test imtahanından müvəffəqiyyətlə keçən namizədlərə altqruplara daxil olan vəzifələrə uyğun olaraq sertifikat veriləcək. Sertifikatın qüvvədə olma müddəti 5 ildir.
Test imtahanından müvəffəqiyyətlə keçən namizədlər sertifikatı əldə etmək üçün avqustun 3-dən 14-dək DİM-in portalında müraciət formasını doldurmalıdırlar. Namizədin təqdim etdiyi məlumatların düzgünlüyünün yoxlanılması məqsədilə aşağıdakı sənədlərin skan edilmiş surətləri formaya əlavə edilir:
- ali təhsil haqqında sənədin surəti;
- əmək kitabçasının surəti (olduğu halda).
Müraciət formasına daxil edilmiş məlumatların və əlavə edilmiş sənədlərin düzgünlüyünün dövlət elektron informasiya vasitələri ilə yoxlanılması mümkün olmadığı halda, namizəd həmin sənədin (sənədlərin) müəyyən edilmiş qaydada təsdiq olunmuş surətlərini və ya eyniləşdirmə məqsədilə həmin sənədlərin əslini 5 (beş) iş günü müddətində DİM-ə təqdim etməlidir.
İmtahanların nəticələri ilə bağlı Apellyasiya Komissiyası 3-5 avqust tarixlərində saat 14:00-dan 17:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin əsas inzibati binasında fəaliyyət göstərəcək. Ünvan: Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Həsən Əliyev küçəsi, 299.

Civil Service Exam Ongoing
A test exam is being conducted for recruitment to administrative executive positions in the civil service.
On August 2, the State Examination Center is holding a test exam in Baku and Nakhchivan for position groups belonging to Type B civil service positions.
The exam is being administered via computers in two shifts, starting at 10:00 and 16:00, with a duration of 3 hours. Candidates are able to view their results immediately upon completing the exam or when the allotted time expires. The results will also be uploaded to the SEC website.
It should be noted that candidates who successfully pass the test exam will be awarded certificates corresponding to the positions included in the respective subgroups. The certificate is valid for 5 years.
To obtain the certificate, successful candidates must fill out the application form on the SEC portal between August 3 and August 14. To verify the accuracy of the provided information, scanned copies of the following documents must be attached to the form:
• Copy of the higher education diploma
• Copy of the employment record book (if applicable)
In cases where the accuracy of the information and attached documents cannot be verified through state electronic information systems, the candidate must submit certified copies of the document(s) or the originals for identification purposes to the SEC within 5 (five) working days.
The Appeals Commission regarding the exam results will operate from August 3 to August 5, between 14:00 and 17:00, at the main administrative building of the State Examination Center. Address: 299 Hasan Aliyev Street, Nasimi district, Baku.